poniedziałek, 29 października 2012

Szkolenie Gabi w Skoczowie - fotorelacja cz.2

Dziś przyjrzymy się reszcie projektów wykonanych podczas kreatywnego weekendu z Gabi Solyom w Skoczowie.

Pierwszym jest talerz z bardzo ciekawym, półprzezroczystym efektem perły oraz naniesionymi na górę reliefami 3D.

Talerze pokryte zostały mieszanką pasty żelowej oraz farb Chameleon, które dzięki zawartości dwóch rodzajów pigmentów nadają pomalowanej powierzchni różny wygląd w zależności od kąta, pod którym patrzymy (dostępna jest szeroka gama kolorów).


Do dekoracji talerza użyta została również serwetka kuchenna - również to było dobrą okazją do poćwiczenia właściwiego sposobu przyklejania jej.


Podczas, gdy uczestniczki wytrwale malowały swoje prace, Gabi cierpliwie tłumaczyła rodzaje preparatów do szkła, efekty jakie można przy ich pomocy uzyskać oraz sposób, w jaki należy je zabezpieczać. Przy okazji przedstawiła również nowość Pentacoloru - preparat do spękań na szkle o matowym aspekcie, niewymagajacy dodatkowego użycia werniksu (na dniach dostępny w sprzedaży).


Niektórym "szczęśliwcom" reliefy na brzegach talerza wykonała sama mistrzyni Gabi. Trzeba przyznać, ze od razu można poznać jej "rękę" :)


 Tutaj migawki gotowych talerzy oraz przykłąd innego zastosowania efektu perły - na wazonie.Ostatnim, niemniej kreatywnym projektem naszej serii szkoleń był obraz wykonany na desce. Do jego wykonania wykorzystaliśmy nowy papier Stamperii z reprodukcją dzieł Alfonsa Muchy oraz efekt koronki, pomalowany akwarelowo rozwodnionymi farbami akrylowymi.

Dzięki pomalowaniu dołu deski farbą do efektu tablicy/magnesu, prace są praktyczną ozdobą każdej kuchni - można bez obaw pisać po nich kredą i zmywać ją lub przyczepiać magnesy.


Gabi wyjaśniła i pokazała, jak stworzyć efekt koronki oraz pomalować go aby uzyskać piękne efekty kolorystyczne, a następnie korygowała błędy i pomagała uczestniczkom, które w tym czasie odkryły w sobie zawodowe akwarelistki:)


Gabi pokazała nam również butelkę ozdobioną efektem koronki - technika jest prosta, ale bardzo efektywna.


Tutaj zobaczyć możecie migawki gotowych dzieł.


 Uczestniczki zakończyły weekend w świetnych humorach, z głowami pełnymi nowych pomysłów, a my już uzyskaliśmy obietnicę Gabi, że przyjedzie do nas znowu na wiosnę, z jeszcze większą ilością autorskich projektów. Już nie możemy się doczekać!

Pozdrawiam

Ludwika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz