poniedziałek, 1 października 2012

Kreatywny Weekend cz.2 - kursy Mariadele (fotorelacja)

W sobotę, 22 września o 8 rano rozpoczęliśmy Akademię Stamperii zorganizowaną po raz pierwszy w naszej siedzibie w Skoczowie.Z tej okazji przyjechało do nas wiele fantastycznych entuzjastek i instruktorek decoupage z całej Polski.

Byliśmy zaszczyceni mogac gościć Mariadele Colombo, "szefową" Stamperyjnych instruktorek, związaną z firmą już od 7 lat. Prywatnie mieszka w Monzy we Włoszech i jako że malarstwo i wszystko z nim związane jest jej pasją, zajmuje się przede wszystkim technikami z nim związanymi - Decorative, różnego rodzaju pasty postarzające i strukturalne oraz farby nie mają przed nią tajemnic:)

Po inauguracji serem i winem (o których pisaliśmy tutaj) wszyscy niezwłocznie przystąpili do pracy.
Pierwszym projektem pierwszego dnia było pudełko na herbatę ozdobione efektem brzozy oraz decoupage'em 3D. Mariadele krążyła i korygowała prace uczestniczek oraz tłumaczyła, jak najlepiej nakładać kolory aby uzyskać efekt łuszczącej się kory brzozowej.


Imitacja bardzo przypadła wszystkim do gustu.


Potem jeszcze tylko dekoracja 3D wykonana z nowego papieru 3D Stamperii i przyklejona specjalnymi preparatami oraz wykończenie guziczkami i wstążeczkami - i gotowe.


Mariadele wyjaśniła też, jak uzyskiwać inne efekty drewna przy pomocy specjalnej szpachelki Stamperii.

Następnym szkoleniem był podstawowy kurs malowania Decorative - dla większości uczestniczek duże wyzwanie, jako że w przypadku tej techniki szczególnie ważna jest praktyka i wyrobiona ręka.
Na szczęscie z pomocą przyszły podręczniki pędzli Stamperii...


...oraz Mariadele, cierpliwie tłumacząca technikę nakładania farb i ruchy pędzla potrzebne do uzyskania pożądanych efektów.


Namalowała również dekorację będącą wskazówką do pomalowania kuferków...


 ...dzięki czemu efekty były więcej niż zadowalajace, a wszystkie uczestniczki obiecały ćwiczyć w domu aby następnym razem malować jeszcze lepiej.


 Ostatnim punktem pierwszego dnia był wazon szklany ze srebrnymi kwiatami ozdobiony przy pomocy farb Color Gel oraz różnego rodzaju past i bitumy.


Mariadele wyjaśniła technikę malowania przy pomocy szpachelek.Po nocnym odpoczynku drugi dzień rozpoczęliśmy zupełnie nowym spojrzeniem na decoupage, wykonując Blejtram Graffiti gdzie użyte zostały papiery z nowej, "męskiej", industrialnej kolekcji Stamperii w połączeniu z pastami nadającymi efekt cementu oraz gumy - absolutny hit wśród wszystkich zgromadzonych,


Podczas pokazu Mariadele opowiedziała o nowym sposobie użycia Lacca Scurente, znów w połączeniu z papierami z "męskiej" kolekcji.


Ostatnią techniką przewidziana na niedzielę był blejtram z baletnicą - tutaj, po naklejenia papieru klasycznego oraz papieru do scrapbookingu, najpierw nauczyć można się było techniki tworzenia tła nakładanego krzyżowymi pociągnięciami pędzla:


Następnie przy pomocy past każdy stworzył swoje niepowtarzalne, błyszczące dzieło:Dwa dni spędzone na kursach pod okiem Mariadele były dla wszystkich wspaniałym doświadczeniem - uczestniczki opuściły naszą siedzibę z głowami pełnymi pomysłów, gotowe rozwijać je w ciagu następnych miesięcy. Mamy nadzieję już niedługo spotkać się w podobnym gronie!


Ludwika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz