piątek, 12 października 2012

Święta wg Decomanii - nowe techniki cz. 2

Wracamy ze Świątecznymi pomysłami Decomanii - tym razem pracować będziemy z pasami z tkaniny bawełnianej Decomanii, występującymi w 5wzorach - kwiatowych (w tym bardzo świąteczna gwiazda Betlejemska) i "anielskich".


Jeżeli chodzi o motyw gwiazd betlejemskich, Orianna wymyśliła przede wszystkim rozwiązania dla osób, które chciałbyby zrobić świąteczne dekoracje z tkaniny do domu, ale nie są dobre w szyciu.
Ozdabiając zwykły biały obrus z pomocą przychodzi dwustronna flizelina Decomanii, dzięki której maszyna staje się niepotrzebna. Następnie przy pomocy złotego Reliefu 3D podkreślić można kontury i brzegi - nasza dekoracja stanie się wtedy trójwymiarowa.
Te same pasy materiałowe można oczywiście wykorzystać do dekoracji ściereczek lub... pudełek, np. po butach. W tym wypadku tkaninę przyklejamy i zabezpieczamy klejem do decoupage, a tam, gdzie pudełko nie jest pokryte materiałem, malujemy je farbami akrylowymi.Jak pokazuje Decomania, nie trzeba umieć szyć aby móc udekorować dom przy pomocy tkaniny!
Przyjemnej pracy

Beata

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz