środa, 3 października 2012

Kreatywny Weekend cz.3 - kursy Naomi (fotorelacja).

Kolejną odsłoną naszego Kreatywnego Weekendu były kursy poprowadzone przez Naomi, kolejną świetną instruktorką Stamperii pochodzącą z regionu Abruzzo ale mieszkającą w Senigalli w regionie Marche. Naomi specjalizuje się w pracy z papierem i pastami modelarskimi, stąd też jej kursy obejmowały scrapbooking i pastę Opla'.

Szkolenia pierwszego dnia zaczęły się od dekorowania tabliczki używając tych dwóch technik równocześnie.  Dla wszystkich uczestniczek, oprócz możliwości poznania nowych papierów scrapbookingowych Stamperii, było to nowe zastosowanie ich wraz z pastą Opla', więc niezwłocznie zabrały się do pracy.


Tutaj laleczki czekają na przyklejenie na tabliczkę:


I już gotowa tabliczka:


Po krótkiej przerwie kontynuowaliśmy pracę z pastą Opla', dodając do tego filc z nadrukiem Decor (absolutną nowość Stamperii, zapewniającą nowe możliwości w zakresie kreatywnego szycia).


Rezultatem były słodkie laleczki - wisiorki:

Jako ostatni punkt pierwszego dnia pozostaliśmy przy filcu Decor - kursantki wykonały torbę - przybornik na narzędzia, nici i inne. Tutaj wiele było szycia, ale chociaż praca wymagała dużo cierpliwości i wprawnej ręki, dawała dużo satysfakcji.


Naomi cały czas czujnym okiem śledziła przebieg pracy:


Drugiego dnia rozpoczęliśmy pracę od powrotu do filcu Decor poznając jeszcze jedno jego zastosowanie - przy tworzeniu biżuterii.


Tu dobrze widoczny kolczyk na uchu Naomi:


Następnie wracając do scrapbookingu uczestniczki wykonały ramkę ozdobioną ślicznymi papierami Stamperii, stemplami oraz gipsowymi odlewami które, dzięki zastosowaniu pachnących olejków,  pachniały lawendą!


Ostatnim kursem był znowu Scrapbooking, tym razem w wersji bardziej tradycyjnej - wykonano minialbumy wykorzystując nowe papiery, pieczątki wstążeczki, tusze i inne. Rezultatem były piękne małe książeczki na przepisy, zdjęcia itd.


Kursy Naomi były dla wszystkich możliwością "świeżego spojrzenia" na Scrapbooking i pastę Opla'. Na pewno to dopiero początek poszukiwań i ekseprymentów, na które już nie możemy się doczekać!

Ludwika

1 komentarz:

  1. Świetne laleczki - szkoda, że nie ma dokadnegoprzepisu na ich wykonanie - tak dla początkujących :)

    OdpowiedzUsuń