piątek, 26 października 2012

Święta wg Decomanii - nowe techniki cz. 4

W tym odcinku przyjrzyjmy się pomysłom Decomanii na dekorację niezwykle popularnych szczególnie w Polsce przedmiotów na sezon bożonarodzeniowy- bombek świątecznych.W tym temacie Orianna stawia przede wszystkim na małe formy, ozdabiając bombki styropianowe (w zależności od własnego upodobania wybrać można średnicę od 4 do 6-7 cm) specjalnie zaprojektowanymi pięknymi papierami ryżowymi Decomanii. Jako, że wiele z nich posiada nadruki niewielkiego rozmiaru, szsczególnie nadają się do dekoracji ukochanych przez wiele z nas małych przedmiotów.

Papiery przedstawiające małe zimowe domki, Gwiazdy Betlejemskie, Mikołaje, bałwanki, aniołki i inne zestawione są z pastami (tutaj do wyboru pasta gładka lub chropowata ) oraz preparatami, które nadadzą naszym bombkom świątecznego wesołego połysku - reliefami 3D, stickersami oraz absolutnym przebojem - sześciokątnymi płatkami (które błyszczą bardziej niż tradycyjne cekiny) i mikrokulkami.


Dodatkową inspiracją niech będą kieliszki ozdobione w ten sam sposób - i tutaj wykorzystujemy bowiem papiery i pasty Decomanii. Szczególnie ciekawym pomysłem jest stworzenie w kieliszku (lub bombce z plexi) małego zaśnieżonego miasta używając papieru z domkami.Gotowe bombki wykończone wstążeczkami i z zamocowanymi zawieszkami pięknie błyszczą i wspaniale ozdobią każdy dom podczas tego szczególnego okresu w roku.

Muszę przyznać, że pisząc ten artykuł zrobiło mi się tęskno za Świętami. Przed nami jednak jeszcze dwa pracowite miesiące, a więc jak na razie życzę przyjemnej i twórczej pracy!Beata

1 komentarz:

  1. Beatka ma cudowne zdolne ręce .Miałam przyjemność być na szkoleniu przez Nią prowadzone. pozdrawiam Zocha

    OdpowiedzUsuń