piątek, 7 lutego 2014

Pentacolor - Katalog 2014

Równolegle z nowym Katalogiem Stamperii pojawił się Katalog Pentacoloru na 2014 rok.

 
Dyrektor Pentacoloru - Gyorgy Holczer pisze we wstępie: "Bez względu na to, czy jesteście Państwo naszym nowym, czy starym partnerem, pewni jesteśmy, że znajdziecie Państwo w naszym katalogu dawne, klasyczne i nowe innowacyjne produkty, które zwrócą Państwa uwagę".
Poniżej prezentujemy katalogowe nowości.

1. Pasta woskowa o charakterze powłoki ceramicznej - zawierająca iryzujące pigmenty pasta na bazie pszczelego wosku, za pomocą której na każdej ciemnej i obłej powierzchni uzyskać  możemy efekt gry kolorów. Idealna do robienia biżuterii lub też do zdobienia dowolnego przedmiotu efektem powłoki ceramicznej.
Prosta w użyciu:
1. Malujemy dekorowaną powierzchnię ciemną farbą akrylową.
2. Małą ilość pasty woskowej rozprowadzamy palcem lub pędzlem z gąbki tworząc bardzo cienką warstwę.
3. Po 1-2 godzinnym schnięciu malujemy powierzchnię lakierem Pentart na bazie rozpuszczalnika.2. Pasty woskowe - nie są to nowe produkty, ale otrzymały nowe, plastikowe nakrętki, dla łatwiejszego odróżnienia od past postarzających. Warto przy tej okazji dodać że pasty woskowe mają w składzie tylko wosk i pigment (metaliczny lub kameleon), natomiast pasty postarzające ciemne są na bazie bitumy, a jasne na bazie wosku, zmieszane ze specjalnym pigmentem iryzującym.


3. Pisak brokatowy - (14 kolorów) służący do tworzenia błyszczących dekoracji na różnych powierzchniach. Produkt posiada atesty do pracy z dziećmi.


4. Pasta brokatowa - za pomocą past zawierających mieniący się laserowy brokat, stwarzać możemy wspaniałe, lśniące powierzchnie. Pasty nakładać pędzlem lub szpatułką, używać można je do szablonów. Podstawowy składnik pasty po całkowitym wyschnięciu staje się przezroczysty, dlatego też można produkt ten używać także do podkreślenia wzorów tła. 
Pasty zawierające różnej wielkości brokat można ze sobą mieszać.
Wielkość płatków brokatu: gruboziarnista, średnioziarnista, drobna.


 5. Pisak śnieżny -  służący do tworzenia białych, śnieżnopodobnych dekoracji na różnych powierzchniach. Doskonały do scrapbookingu. Suszenie: najlepiej naturalnie, ewentualnie suszarką, ale zimnym strumieniem powietrza.


6. Pisak perłowy - służący do tworzenia błyszczących dekoracji na różnych powierzchniach. Kształt aplikatora umożliwia uzyskanie efektu perełki. Bardzo szeroka gama - 42 kolory.7. Żel opalizujący - produkt wcześniej znany, ale obecnie udoskonalono jego formułę. Można go stosować na szkle i drewnie. Uwaga: nie stosować na plastiku.


Na koniec warto dodać że w katalogu znalazło się zdjęcie pracy Szefowej wykonanej w ramach projektu PentArtist.


Katalog od początku przyszłego tygodnia będzie dostępny (do wglądu) we wszystkich sklepach sprzedających Pentacolor.
Maciek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz