piątek, 9 listopada 2012

Styl Graffiti Stamperii - z czym to się je:)

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się jeszcze raz nowemu stylowi Graffiti promowanemu w ostatnich miesiącach przez Stamperię (zdjęcia z ekspozycji w tym temacie można znaleźć tutaj). W tym celu "rozbierzemy na części" trzy przykładowe prace - New York, Chicago oraz Industrial.

Wiele z materiałów użytych w pracach może być dla Was mało znanych (lub zupełnie nowych), dlatego chcemy je Wam dziś trochę przybliżyć.

New York

Praca opiera się na papierze o tym samym tytule - dzięki dopracowanemu wzornictwu Stamperii można nie tylko z jednego arkusza wyczarować wiele różnych prac (bogactwo motywów), ale i idealnie dopasować kolory farb Allegro, którymi pomalowane jest tło.

Pasta Efekt Cementu nadaje pracy szorstki, "miejski" wygląd, co uzupełnione jest przez szablon (dostępna szeroka gama wzorów)pokryty Pastą Efekt Gumy (dostępna w dwóch kolorach).

Kropką nad "i" są plamy wykonane przy pomocy farb Vivace, bardziej gęstych i o większym połysku niż tradycyjne farby akrylowe (nie wymagają werniksowania).Chicago

Również tutaj wykorzystujemy papier o tym samym tytule. Tym razem tło pokryte jest Pastą Sztukatorską nałożoną szpachelką, które następnie pomalowane jest postarzaczem Lacca Scurente (prawdopodobnie znanym wielu z Was) - to jego nowe zastosowanie niosące ze sobą wiele możliwości uzyskiwania ciekawych faktur).

Obok papieru przyklejamy też decory z MDF, pomalowane Pastą Efekt Metalu (do wyboru dwie wersje) oraz pokryte pastami Chameleon wzmacniającymi metaliczny walor, które ubogacą pracę i dodadzą jej trójwymiarowości.
Industrial

Praca urzeka harmonią kolorów uzyskaną przez pomalowanie powierzchni pokrytej Pastą Szorstką Ruvida (Lód i Srebrna) rozwodnionymi farbami akrylowymi Allegro dopasowanymi do zastosowanego papieru Industrial. Elementy papierowe przyklejone przy pomocy gąbkowych dystansów 3D sprawiają, że praca nabiera dodatkowej głębi.

Praca wykończona Pastą Efekt Cementu i Pastami Luce oraz metalowymi częściami znalezionymi w garażu :)
Życzę wielu inspiracji oraz owocnej pracy!

Beata

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz