środa, 24 października 2012

Szkolenie Gabi w Skoczowie -fotorelacja cz.1

Podczas weekendu 20-21 października mieliśmy przyjemność gościć w Skoczowie Gabi Solyom, wiodącą węgierską instruktorkę na codzień ściśle współpracującą z firmą Pentacolor. Była to jej druga wizyta w naszej firmie (migawki z pierwszej zobaczyć można tutaj), a jako że Gabi pozostaje zarówno dla wielu z Was, jak i dla nas wielką inspiracją, bardzo ucieszyliśmy się, że  przyjęła kolejne zaproszenie.

Program szkoleń obejmował serię nowych autorskich projektów Gabi w jej charakterystycznym, bardzo lubianym w Polsce, romantycznym stylu vintage. Gabi wykorzystuje w swoich pracach papiery retro (głównie własnego projektu), reliefy i efekty 3D oraz lubi eksperymentować z przedmiotami o efektach imitujących różne materiały (kamień, perła, koronka...).

Pierwszym, dużym projektem (schnięcie zajmuje 24 godziny) była okrągła tabliczka styropianowa z efektem kamienia.

Do wykonania efektu kamienia użyty został specjalny proszek na bazie gipsu - to absolutna nowość  dopiero co opracowana przez Pentacolor, która dostępna będzie w sprzedaży już niedługo. Uczestniczki szkolenia miały okazję wziąć udział w "przedpremierze" i wypróbować nowy produkt.


 Podczas gdy efekt kamienia schnął, Gabi zajęła się wyjaśnianiem działania preparatów do spękań i rozwiązań często spotykanych problemów, dając przy tym cenne rady jak pomagać klientom i kursantom którym spękania nie wychodzą tak, jak powinny.


...a wszyscy, wykorzystując jej rady, zabrali się za wykonanie tabliczek znajdujących się w środku kamiennej kompozycji.


Kiedy kamienna pasta wyschła, czas przyszedł na prawdziwą trudność i klucz do uzyskania odpowiedniego efektu - malowanie...


...oraz przymocowanie kwiatów, również wcześniej przygotowanych i opracowanych kamienną pastą.


Tutaj zobaczyć możecie migawki gotowych już, pięknych prac.


Oraz zadowolone uczestniczki z mistrzynią :)


Kolejnym projektem był zimowy komplet reliefowo ozdobiony specjalną pastą. Tutaj jedną z najciekawszych i najużyteczniejszych rzeczy była nauka Gabi, jak przyklejać serwetki kuchenne na duże i obłe powierzchnie (co często sprawia trudności nawet tym najbardziej doświadczonym).


Przy pomocy serwetki, pasty oraz ozdobnych koralików wykonano butelkę...


 ...oraz zestaw zimowych ozdób pokrytych specjalną pastą z reliefowymi odciskami.


To dopiero część projektów wykonanych podczas weekendu z Gabi - powrócimy już niedługo z częścią drugą!

Ludwika

ps. O wizycie Gabi w Skoczowie poczytać (albo chociaż pooglądać zdjęcia, bo relacja jest po węgiersku:) możecie również na blogu Gabi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz