środa, 31 października 2012

Byliśmy tam - III Ogólnopolski Zjazd Twórczo Zakręconych - fotorelacja

W dniach 19-21 października tego roku Śląsk Cieszyński stał się prawdziwym centrum Polski jeżeli chodzi o rękodzieło - poza szkoleniem Gabi Solyom w Skoczowie (o czym można przeczytać tutaj i tutaj), w Ustroniu w hotelu Tulipan odbył się III Ogólnopolski Zjazd Twórczo Zakręconych. Mimo, że był to dla nas wyjątkowo pracowity weekend, wobec zaproszenia pojawiliśmy się tam  prowadząc szkolenia w sobotę, 20 października.
Trzeba było przyznać, że zjazd robił wrażenie. Organizator, firma Coricamo, przyciągnął prawdziwe tłumy "kreatywnie zakręconych", które do wyboru miały szkolenia przy jednym z kilkudziesięciu stoisk zorganizowanych przez firmy z branży. 

Zaprezentowane techniki to m.in. patchwork, sznur koralikowy, aplikacje 3D, haft hardanger, koronka klockowa, podstawy biżuterii, serwety na drutach, haft wstążeczkowy, koronka koniakowska, quilting, papierowa wiklina, haft płaski, crackle, filcowanie na mokro, alu deco, oplatanie kulek koralikami, koronka wenecka, sutasz, frywolitka na igle, haft krzyżykowy, beading, temari, frywolitka czółenkowa, haft matematyczny, filcowanie na tkaninie... Prawdziwy zawrót głowy!
Jako, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, naszym tematem dnia był bombki świąteczne - styropianowe, ozdobione pastami, farbami akrylowymi i serwetkami.

Oto i nasz przytulny kącik, w tle miniwystawa prac:Pierwszym krokiem było przygotowanie podłoża przez naniesienie pasty na bombki......po czym przystąpiliśmy do wyboru serwetek i malowania farbami.


Przyklejanie serwetek bywa problematyczne, ale wszyscy dali sobie radę..


...a spod palców (i pędzli) uczestniczek powychodziły małe dzieła sztuki, idealne na nadchodzący sezon świąteczny.


Cała relacja ze Zjazdu ukaże się niedługo w jednej z gazet wydawanych przez Coricamo.

Na koniec jeszcze raz dziękujemy organizatorom, życzymy aby wydarzenie dalej się rozwijało i oczywiście mamy nadzieje być tam również za rok!

Asia

3 komentarze:

 1. Jaka szkoda, że nie mogłam uczestniczyć w tych warsztatach :(. Robiliście prawdziwe cuuuuda!!!

  mula53

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne rzeczy wychodzą tym Panią brawo

  OdpowiedzUsuń
 3. chciała bym uczestniczyć w takich warsztatach

  OdpowiedzUsuń