piątek, 25 maja 2018

Nowość - Monotypia z Gelli Arts (1)

Monotypia to tradycyjna, unikalna technika grafiki warsztatowej. Jej wyjątkowość wynika z faktu, że z jednej matrycy powstaje tylko jedna odbitka! Jeśli masz ochotę poeksperymentować z drukiem na papierze czy tkaninie bez wchodzenia w tajniki tego skomplikowanego i czasochłonnego procesu i zgłębiania wiedzy na temat specjalistycznych farb oraz preparatów chemicznych -  Płytki Gelli to propozycja dla Ciebie!

Gelly Plate to miękkie, żelowe płytki wielokrotnego użytku. Mają idealnie gładką powierzchnie i sprężystą strukturę. Dostępne w kilku formatach. Są bezzapachowe i nietoksyczne.

W naszym sklepie znajdziecie:
Jak to wygląda w praktyce?
  • Płytkę kładziemy na równej powierzchni. Możemy podłożyć pod nią kartkę papieru. Każda nierówność, faktura itp. odkształci nasza płytkę dlatego pracujemy na gładkim, płaskim, oczyszczonym blacie.
  • Gumowym wałkiem rozprowadzamy farbę na płytce kładąc cienką warstwę. Do wykonania odbitek możemy użyć: farby akrylowe, olejne, tusze wodne, farby do tkanin itp. Nie polecamy barwników permanentnych - mogą trwale zabarwić płytkę. 
  • Następnie odciskamy na farbie faktury, wzory, ślady. Do rysowania w farbie można użyć pędzelków gumowych, z włosiem lub patyczków do uszu. Na płytce nie można używać ostrych narzędzi takich jak ołówki, wykałaczki, metalowe szpachelki itp. - mogą one na stałe uszkodzić płytkę
  • Miejscami możemy usunąć farbę z płytki tworząc puste miejsca.  Na koniec odciskamy powstały obraz na kartce papieru lub tkaninie.
Zobaczcie filmik instruktażowy...


...i przykładowe prace!


Już 15 czerwca zapraszamy na 10 Edycję Szkolenia Mixed-Media z Pentacolorem.  Jednym z projektów Viki Krzyżaniak będzie właśnie kolorowa monotypia wykonana z użyciem płytek Gelli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz