czwartek, 27 września 2018

Inspiracja na pażdziernik - Viola Krzyżaniak - White Winter

Witajcie wszyscy skądkolwiek jesteście.

Światem zaczęła rządzić jesień, a ja – zamiast kolorowymi liśćmi - powitałam ją  zimową księgą WHITE WINTER.
 
Nie wiem czy zainspirowałam się pierwszymi świątecznymi ozdobami, które pojawiły się już w sklepach, czy zadziałała moja wrodzona przekora?
W każdym razie księga jest faktem i jest zimowa, i nawet trochę świąteczna, bo do zimy i świąt nawiązuje zarówno jej kolorystyka (szaro-perłowo-biała) jak też i główne motywy zdobnicze (choinki i bombki).

Pomalowałam ją szarą, bardzo mocno rozwodnioną farbą, do której domieszałam srebrnej porporiny. Pozwoliło mi to uzyskać efekt świetlistości na drewnie.


Na tak przygotowanym podkładzie odbiłam czarnym tuszem stemple o tematyce zimowej.
Odbiłam je jeden obok drugiego, tworząc kolaż. Wiedziałam, że tylko niektóre ich elementy będą widoczne na skończonej pracy, więc nie starałam się zbytnio, żeby stworzyć konkretną  kompozycję.

Następnie korzystając z szablonu Stamperii (kropki) dodałam na wieku śnieżynki.
Szablon odbiłam białą patyną Patina Gel Stamperii, poczekałam aż patyna zareaguje z bejcą (patyna po pewnym czasie lekko się wtopiła w bejcę i już nie była taka  biała jak zaraz po położeniu), a potem  całą skrzynię zabezpieczyłam matowym lakierem (Pentart).


Teraz przyszła pora na bombki. Miały wyglądać jak popękany lód.
Zrobiłam je używając Heavy Body Gel (Pentart) - nałożyłam go przez szablon, a następnie reliefy pokryłam żelową pastą pękającą (Pentart) i wypełniłam spękania tą samą białą patyną, która posłużyła mi do zrobienia śnieżynek.

Miałam już zatem popękane, lodowe bombki.


Do zrobienia pozostał jeszcze tylko główny motyw – zimowe choinki.
Wykorzystałam tu masę rzeźbiarską (lekka masa) i zrobiłam je w bardzo prosty sposób. Otóż zwyczajnie wycięłam je sobie z rozwałkowanej masy, mocno strzępiąc brzegi i przykleiłam na górze wieka. Choinki spatynowałam dwoma patynami, najpierw niebieską (Pentart), a następnie białą (Stamperia).


Na końcu „okułam” narożniki, dodałam małą rączkę, by łatwiej unosić wieko, pomalowałam boki na biało (patyna) i księga była gotowa.


Mam nadzieję, że moja księga WHITE WINTER zainspiruje Was do stworzenia wielu pięknych, zimowych dekoracji.

Materiały:


Masa superlekka biała
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz