piątek, 22 czerwca 2018

Warsztaty filcowania na mokro i sucho - Skoczów 8 września

Zima za pasem - czas pomyśleć o cieplejszych ubrankach ;) Zapraszamy na filcowanie z Justyną Wróbel-Mikołajczyk skierowane zarówno do osób, które nigdy nie filcowały, jak i dla zaznajomionych z technikami filcowania, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na ten temat.

  • MITENKI LUB RĘKAWICZKI

Podczas warsztatu uczestnicy wykonają z wełny czesankowej ażurowe mitenki lub rękawiczki "z jednym palcem" według własnego projektu, z delikatnej i miłej w dotyku wełnie merynosów australijskich (18 mikronów.), poznają tajniki rozkładania wełny, obliczania i tworzenia formy na rękawiczki i filcowania “na okrągło” czyli bezszwowo.

godz. 8:00-11:00
cena:  150 zł
  •  KAPELUSZ

Podczas warsztatu uczestnmicy wykonają z wełny czesankowej kapelusz lub czapkę według własnego projektu z delikatnej i miłej w dotyku wełnie merynosów australijskich (18 mikronów) z dodatkami do filcowania takimi jak surowy jedwab, loki. Uczestnicy poznają tajniki rozkładania wełny, obliczania i tworzenia formy na nakrycie głowy i filcowania “na okrągło” (bezszwowo).

godz. 11:30-16:00
cena:  160 zł
  • GŁÓWKA

Uczestnicy poznają technikę filcowania „na sucho”, czyli tzw. technikę igłową. Zostaną zaprezentowane różne rodzaje zastosowań tej techniki, takie jak:
– ornamenty na gotowych wyrobach - łączenie technik filcowania na mokro (poznanych na wcześniejszych szkoleniach) z techniką igłową
– łączenie gotowych elementów
– filcowanie na styropianie
– filcowanie form przestrzennych, na przykładzie głowy lalki
Następnie uczestnicy wykonają dowolną formę rzeźbiarską (na przykład głowę lalki) według własnego projektu, wykorzystując technikę igłową.

godz. 16:30-20:30
cena:  140 zł

Szczegóły i zapisy: Joanna Bacza tel: (33) 851-35-86, j.bacza@ksipo.pl

2 komentarze: