czwartek, 15 listopada 2012

Z Archiwum X:) cz. 2 - wojna plexi ze styropianem

Tydzień temu przedstawiłem nasze archiwalne propozycje zdobienia 3D bombek z plexi. Dzisiaj wyciągnąłem z naszego Archiwum inne bombki - 5 z plexi i 3 ze styropianu.

Już od kilku lat obserwujemy swoistą "wojnę" plexi ze styropianem. O jej wyniku decyduje aktualna moda, chęć znalezienia czegoś nowego, rodzaj dostępnych materiałów (np. nowe preparaty ułatwiające pracę), a przede wszystkim cena.

Jednak jak widać poniżej, oba rodzaje materiału doskonale nadają się do ozdabiania i końca tej "wojny" na razie nie widać.... Chociaż obiektywnie patrząc muszę przyznać, że ostatnio szala zwycięstwa przechyla się w stronę styropianu, do czego walnie przyczyniają się niskie ceny w połączeniu z wysoką jakością włoskiego styropianu i nowe możliwości ozdabiania jakie dają pasty Pentartu i Stamperii.


Bombki z plexi

Bombka z okienkiem - bombka z plastikową przegrodą, ozdobiona imitacją szybek i pastą śniegową oraz elementami scrapbookingu.Bombka z koronką - plastikowa bombka ozdobiona serwetką ryżową i koronką Decalcomania oraz wykończona brokatami.Bombka witrażowa - bombka pomalowana przy pomocy farb do szkła i wyzłocona od wewnątrz folią przyklejoną klejem do złoceń.Bombka z brokatem - bombka ozdobiona serwetką ryżową oraz brokatem przyklejonym przy pomocy kleju do szablonów sprayu.Bombka z aniołkami - bombka ozdobiona serwetką ryżową i transferyczną oraz wysrebrzona folią srebrną przyklejoną przy pomocy kleju do złoceń.

Bombki styropianowe

Bombka piaskowa - bombka pokryta pastą strukturalną piaskową którą cieniujemy oraz przyklejamy serwetkę ryżową i wykańczamy brokatem.Bombka fantazyjna - bombka zdobiona przy pomocy farby metalicznej oraz wytrawianego papieru, złocona metalicznymi kamykami dekoracyjnymi.Bombka brokatowa - bombka ozdobiona papierami ryżowymi i brokatem.

Zbyszek

2 komentarze:

  1. Przepiękne bombki, niesamowity efekt...rewelacja

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń